Android’in yardımıyla başarıya ulaşmış kişilerin ve şirketlerin hikayelerini keşfedin

Operatörler

Turkcell

Turkcell, kredi kartı kullanmayan müşterilerinin Google Play üzerinden uygulama satın almasına olanak tanıyor.

Türk Telekom

Türk Telekom, Google Play’de sunduğu mobil operatör faturalandırmasıyla dijital ödeme işlemi gerçekleştiren müşteri oranını yükseltiyor.

Üreticiler

Vestel

Yenilikçi ürünleriyle pazar payını büyüten Vestel, akıllı telefonları için Android’den destek alıyor.

General Mobile

Android sayesinde 1 milyar ABD dolarının üzerinde ciro elde eden General Mobile gelecek hedeflerine ulaşma yolunda ilerliyor.

Gigaset

Android’in açık kaynak modeli, Gigaset'in ilk Android akıllı telefonunda üretim maliyetlerini %30 azaltmasını sağladı.

Silent Circle

Silent Circle'ın Android sayesinde geliştirme süresini büyük ölçüde azaltırken tam anlamıyla eşsiz bir akıllı telefonu nasıl başarıyla piyasaya sürdüğünü öğrenin.

Geliştiriciler

Fitwell

İstanbul’da kurulan ve zamanla tüm dünyada 1 milyonu aşkın kullanıcı edinen dijital fitness koçluk uygulaması Fitwell Google olanaklarından yararlanıyor.

Peak Games

Peak Games, Android’den yararlanarak kullanıcı kazanım maliyetini %30’un üzerinde bir oranda düşürdü ve uluslararası pazarda büyüme yolunda emin adımlar attı.

Gherbtna

Suriyeli uygulama geliştirici Mojahed Akil’in, mültecilerin Türkiye’deki yeni hayatlarına adapte olmalarına yardım etmek için Gherbtna adlı Android uygulamasını nasıl geliştirdiğine şahit olun.

New York Times

New York Times, Android uygulaması sayesinde 150’yi aşkın ülkede ödeme yapan müşterilerini artırdıktan sonra Google Play Faturalandırma'yı kullanarak abonelik dönüşümünde %125'lik bir artış elde etti.

Musixmatch

Android, sunduğu benzersiz özgürlüklerle Musixmatch’in lider uygulamalar arasına girmesinde rol oynadı. Uygulama indirmelerin 16 milyondan fazlası Google Play üzerinden gerçekleşti.

Sendy

Kenya’da kurulan Sendy, milyarlarca kullanıcının yararlanabileceği teslimat hizmetleri sunmak için kuryeler ve müşterileri Android aracılığıyla birbirine bağlıyor.

Le Cicogne

Android'in, ebeveynlerin ideal bebek bakıcısını bulmalarını sağlayan bir uygulama olan Le Cicogne'un müşteri tabanını %30 artırmasına nasıl yardımcı olduğunu keşfedin.

Lazzus

Görme engelli bireylere etrafı tanımakta yardımcı olan uygulama Lazzus’un oluşturulması ve yayılmasında Android’in nasıl bir rol oynadığını görün.

Aviary

Android’in uygulama geliştirme olanakları sayesinde Aviary, uygulama üzerindeki güçlendirmeleri diğer platformlara kıyasla 3 kat daha hızlı yürürlüğe koyarken kullanıcılarıyla diyaloğunu sürdürebiliyor.

BabyFirst

BabyFirst’ün bebeklere yönelik eğitici uygulamaları, Google Play sayesinde Android üzerinde diğer platformlardan %40 daha fazla indirildi.

DivMob

Vietnamlı uygulama geliştirici DivMob’un günlük işlemlerde %300 artış sağlamak için çeşitli pazarlarda 1 ABD dolarının altında fiyatlandırmaya nasıl geçtiğini izleyin.

DJiT

DJiT’in müzik uygulaması, Android’de kullanıma sunulmasıyla birlikte şirket için büyümenin anahtarı haline geldi. Takip eden yeni indirmelerin %70’ten fazlası Android üzerinden gerçekleşti.

RogerVoice

Android’in sunduğu Material Design ve Beta Testing olanakları, RogerVoice’un işitme engelli bireyler için sezgisel bir ses tanıma uygulaması oluşturmasını sağladı.

Space Ape Games

Başarıya ulaşmak için Android platformunu kullanan Space Ape Games, en önemli uygulamasını Japonya pazarında başarıyla kullanıma sundu.