Android’in yardımıyla başarıya ulaşmış kişilerin ve şirketlerin hikayelerini keşfedin

Operatörler

Turkcell

Turkcell, kredi kartı kullanmayan müşterilerinin Google Play üzerinden uygulama satın almasına olanak tanıyor.

Türk Telekom

Türk Telekom, Google Play’de sunduğu mobil operatör faturalandırmasıyla dijital ödeme işlemi gerçekleştiren müşteri oranını yükseltiyor.

Üreticiler

Vestel

Yenilikçi ürünleriyle pazar payını büyüten Vestel, akıllı telefonları için Android’den destek alıyor.

General Mobile

Android işletim sistemini kullanarak Türkiye’nin en büyük akıllı telefon üreticisi halini alan General Mobile, akıllı telefonlarını 32 ülkeye ihraç ediyor.

Gigaset

Android’in açık kaynak modeli, Gigaset'in ilk Android akıllı telefonunda üretim maliyetlerini %30 azaltmasını sağladı.

Geliştiriciler

Mayadem

Mayadem Android platformu üzerinde çocuklarımıza yönelik oyun ve uygulamalar hazırlıyor.

Mobven

Mobven, Dubai ve Ortadoğu’da Android tabanlı bir mobil ödeme projesi geliştirmiştir.

Scode

Hikayeleştirme tekniğini kullanarak öğrencilere, ilgi alanlarına uygun senaryolarla eğitim sağlayan Scode, Android tabanlı telefon, tablet gibi birçok platform ile öğrenciye ulaşıyor.

Fitwell

İstanbul’da kurulan ve zamanla tüm dünyada 1 milyonu aşkın kullanıcı edinen dijital fitness koçluk uygulaması Fitwell Google olanaklarından yararlanıyor.

Peak Games

Peak Games, Android’den yararlanarak kullanıcı kazanım maliyetini %30’un üzerinde bir oranda düşürdü ve uluslararası pazarda büyüme yolunda emin adımlar attı.

Gherbtna

Suriyeli uygulama geliştirici Mojahed Akil’in, mültecilerin Türkiye’deki yeni hayatlarına adapte olmalarına yardım etmek için Gherbtna adlı Android uygulamasını nasıl geliştirdiğine şahit olun.

Musixmatch

Android, sunduğu benzersiz özgürlüklerle Musixmatch’in lider uygulamalar arasına girmesinde rol oynadı. Uygulama indirmelerin 16 milyondan fazlası Google Play üzerinden gerçekleşti.

Lazzus

Görme engelli bireylere etrafı tanımakta yardımcı olan uygulama Lazzus’un oluşturulması ve yayılmasında Android’in nasıl bir rol oynadığını görün.

Aviary

Android’in uygulama geliştirme olanakları sayesinde Aviary, uygulama üzerindeki güçlendirmeleri diğer platformlara kıyasla 3 kat daha hızlı yürürlüğe koyarken kullanıcılarıyla diyaloğunu sürdürebiliyor.

RogerVoice

Android’in sunduğu Material Design ve Beta Testing olanakları, RogerVoice’un işitme engelli bireyler için sezgisel bir ses tanıma uygulaması oluşturmasını sağladı.