Objavte, ako Android pomáha vývojárom a výrobcom na celom svete

Vývojári

InLoop

Spoločnosť InLoop vytvára mobilné aplikácie pre firmy na celom svete a jej generálny riaditeľ Martin Adamek uvádza, že podstatná časť jej úspechu sa zakladá na flexibilite Androidu ako vývojárskej platformy.

Aviary

Funkcie pre vývojárov v Androide umožňujú spoločnosti Aviary opakovane vydávať zostavy takmer trikrát rýchlejšie ako iné platformy a zároveň zaistiť pravidelný dialóg s používateľmi.

BabyFirst

Vďaka službe Google Play získali vzdelávacie aplikácie pre deti spoločnosti BabyFirst v Androide o viac ako 40 % vyšší počet stiahnutí než ostatné platformy.

BlaBlaCar

BlaBlaCar má 35 miliónov členov v 22 krajinách a je najväčšou komunitou na sprostredkovanie spolujázd na svete. Android je hlavným zdrojom jej úspechu.

Box

Pozrite sa, ako aplikácia Box získala viac ako 5 miliónov inštalácií využitím flexibilnosti platformy Android.

Clementoni

Android pomohol výrobcovi hračiek Clementoni zvýšiť predaj aplikácií aj podiel na trhu v oblasti tabletov pre deti na 55 %.

Clue

Aplikácia, ktorá porušuje tabu.

DailyArt

Aplikácia DailyArt zaznamenala od svojho spustenia 135 000 stiahnutí a spoločnosť má teraz 80 000 členov z celého sveta.

DivMob

Pozrite sa, ako vietnamská vývojárska firma DivMob predstavila ceny nižšie ako jeden dolár na rôznych trhoch, čím získala 300 % nárast denných transakcií.

DJiT

Po spustení v platforme Android sa hudobná aplikácia spoločnosti DJiT stala najdôležitejším zdrojom jej rastu. Dnes pochádza viac ako 70 % jej nových stiahnutí z Androidu.

Emmy

Aplikácia, ktorá sa pohybuje tak rýchlo, že potrebuje ochrannú prilbu.

Everytap

Keď sa spoločnosť Everytap rozhodla vyvinúť svoju aplikáciu v systéme Android, 65 % jej stiahnutí prebehlo v tejto otvorenej platforme.

EyeEm

Vďaka službe Google Play upravovalo a zdieľalo svoje fotky pomocou inovatívnej aplikácie na úpravu fotiek od spoločnosti EyeEm viac ako 7,5 milióna používateľov Androidu.

Fuelio

Pre vývojára Adriana Kajdu zo spoločnosti Fuelio je Android otvorený a flexibilný operačný systém, ktorý umožňuje aplikácii Fuelio osloviť najširšie možné publikum.

Gherbtna

Pozrite sa, ako sýrsky vývojár Mojahed Akil vytvoril aplikáciu pre Android s názvom Gherbtna, ktorá utečencom ako on pomohla nájsť nový život v Turecku.

GiftedMom

Android pomohol vývojárovi a doktorovi spustiť aplikáciu GiftedMom, ktorá poskytuje matkám v rozvojových krajinách informácie zachraňujúce životy.

HotelOga

Objavte, ako Android umožňuje vývojárom služby HotelOga priamo reagovať na potreby používateľov, ako aj osloviť široké publikum v krátkom čase.

Lazzus

Pozrite sa, ako Android pomáhala vývojárom vytvoriť a distribuovať aplikáciu pre smartfóny Lazzus, ktorá pomáha nevidiacim s navigáciou v okolí.

Le Cicogne

Objavte, ako Android pomohol spoluzakladateľom aplikácie Le Cicogne umožňujúcej rodičom nájsť vhodné opatrovateľky pre deti zvýšiť ich zákaznícku základňu o 30 %.

Listonic

Vďaka efektívnosti a otvorenosti Androidu mohla byť aplikácia na nakupovanie Listonic uvedená na trh skôr ako konkurenčné aplikácie a dodnes bola stiahnutá takmer miliónkrát.

Musixmatch

Android poskytuje komunite Musixmatch predtým nevídanú voľnosť, ktorú si osvojí ako hlavný program svojho budúceho vývoja. Dnes pochádza 16 miliónov ich stiahnutí zo služby Google Play.

MyABCKit

Vďaka vývoju v Androide dokázala aplikácia MyABCKit naštartovať reálnu zmenu základného vzdelávania, a to v Španielsku aj vo zvyšku sveta.

New York Times

Denník New York Times si zvýšil počet platiacich zákazníkov z viac ako 150 krajín pomocou svojej aplikácie pre Android a následne konverziu odberov o 125 % pomocou fakturácie v službe Google Play.

Ola & Olo

Spoločnosť Ola & Olo vyvíja hry pre Android pre deti a bola založená z nadšenia jej zakladateľov. Teraz má 100 000 používateľov a sťahujú si ju používatelia z celého sveta.

Over

Pozrite sa, ako spoločnosť Over do týždňa spustila svoj prototyp aj napriek tomu, že nikto z jej tímu predtým s Androidom nepracoval.

Peak Games

Spoločnosť Peak Games využila Android na rast na medzinárodných trhoch vďaka o 30 až 40 % nižšej priemernej cene za akvizíciu než ponúkajú ostatné platformy.

Pola

Android pomohol spoločnosti Pola vyvinúť aplikáciu, ktorá umožňuje poľským kupujúcim získať informácie o pôvode ľubovoľného produktu jednoduchým nasnímaním čiarového kódu.

Redbus

Spoločnosť redBus.in z Bengalúru si vybrala Android na poskytovanie nadštandardnej cestovateľskej skúsenosti miliónom ľudí využívajúcich autobusy v Indii.

RogerVoice

Vzhľad Material Design a beta testovanie v Androide umožnili spoločnosti Roger Voice vytvoriť intuitívnu aplikáciu na rozpoznávanie hlasov pre sluchovo postihnutých.

Sendy

Sendy je spoločnosť založená v Keni a spája doručovateľov so zákazníkmi, čím sprostredkováva doručovateľské služby, ktoré vyhovujú ďalšej miliarde používateľov mobilných zariadení.

Smart Launcher Srl

Vďaka otvorenej platforme Android mohla spoločnosť Smart Launcher Srl vytvoriť úplne nové rozhranie umožňujúce používateľom Androidu vyhľadať aplikácie a funkcie.

Space Ape Games

Spoločnosť Space Ape Games sa stala úspešnou vďaka Androidu, keď sa jej podarilo úspešne uviesť na japonský trh svoju najdôležitejšiu aplikáciu.

Star Chart

Android umožnil vývoj aplikácie na mapovanie hviezdnej oblohy s názvom Star Chart, ktorú teraz celosvetovo používa 15 miliónov ľudí na 12 miliónoch zariadení.

Taniwa

Keď spoločnosť Taniwa vyvinula Mememtum – aplikáciu pre Android, ktorá pomáha rozpoznať neurologické poruchy, jej výnosy narástli o 60 % a Mememtum otestovalo viac ako 1 000 pacientov.

Tap4Fun

Čínska firma Tap4Fun vyvíjajúca hry, ktorá uspela vďaka Androidu, teraz získava globálne 55 percent celkových výnosov z hier v službe Google Play.

Welcome App

Aplikácia, ktorá vám pomáha cítiť sa ako doma.

Wooga

Android a Google Play umožnili opakovane vydávať hry spoločnosti Wooga neuveriteľnou rýchlosťou, čím zaistili úspešnosť hitov, ako sú napríklad Diamond Dash, Jelly Splash a Pearl’s Peril.

Výrobcovia

Allview

Objavte úspech spoločnosti Allview založený na výkonnom a flexibilnom operačnom systéme Android, ktorý využíva pre svoje smartfóny a počítačové tablety.

Archos

Otvorená platforma systému Android umožnila spoločnosti Archos konkurovať ostatným na trhu a ponúkať dostupnejšie inteligentné zariadenia. Spoločnosť Archos sa následne za menej ako šesť rokov dvakrát zväčšila.

Bittium

Flexibilita a otvorenosť Androidu pomohli spoločnosti Bittium ponúknuť zákazníkom širokú škálu produktov a služieb a zároveň udržať náklady na vývoj pod kontrolou.

BQ

Za päť rokov sa firme BQ, výrobcovi smartfónov z Madridu, podarilo zvýšiť obrat na 200 miliónov €.

Bullitt

S Androidom ako primárnym operačným systémom sa podarilo spoločnosti Bullitt dvojnásobne zväčšiť v čase kratšom ako jeden rok a vyvinúť skutočne jedinečné a trvanlivé smartfóny

Crosscall

Crosscall je výrobcom kvalitných, odolných a vodovzdorných smartfónov. Vďaka tomu, že Android je bez finančného poplatku a rozšíriteľný, sa firma môže sústrediť na vývoj svojich produktov a medzinárodný rast.

Doro

Smartfón, ktorý spája generácie.

Fairphone

Fairphone uvádza na trh prvý trvácny modulárny smartfón s Androidom na svete.

General Mobile

Vďaka Androidu dosahuje spoločnosť General Mobile výnosy z predaja vo výške 1 miliardy $ a je na dobrej ceste k dosiahnutiu budúcich cieľov.

Gigaset

Model typu open source, ktorý je základom Androidu, pomohol spoločnosti Gigaset znížiť produkčné náklady na jej prvý smartfón s Androidom o 30 %.

Silent Circle

Pozrite sa, ako Android umožnil spoločnosti Silent Circle úspešne priniesť na trh naozaj jedinečný smartfón a zároveň výrazne znížiť čas vývoja.

Vertu

Android poskytuje spoločnosti Veru, výrobcovi luxusných telefónov a poskytovateľovi služieb zameraných na životný štýl, dokonalý operačný systém spĺňajúci jedinečné potreby pre základňu zákazníkov z celého sveta.

Zound Industries

Odstránením nákladov na licencovanie či vývoj operačného systému sa podarilo spoločnosti Zound Industries vytvoriť a predať vlastné špecializované zariadenie s Androidom.

Mobilní operátori

Swisscom

Spoločnosť Swisscom, jeden z najväčších švajčiarskych poskytovateľov telekumunikačných služieb, implementovala v roku 2014 Priamu fakturáciu operátora Google Play a z roka na rok vzrástli jej výnosy o viac ako 100 %.

Iné odvetvia

Škoda

ŠKODA je jedným z prvých európskych výrobcov automobilov, ktorý integroval platformu Android Auto do svojich áut a poskytol tak vodičom v Európe jedinečnú úroveň pripojenia.