Androidi mõistmine

Vaadake alates faktidest kuni terminoloogiani, kuidas Android aitab mobiiliturgu toetada.

Androidi fakt #01

Kuna Android on avatud platvorm, on selle lähtekood kõigile vaatamiseks, allalaadimiseks, muutmiseks, täiustamiseks ning edasilevitamiseks saadaval tasude, honoraride ja muude kuludeta. See vastandub suletud lähekoodiga / patenteeritud tarkvarale, mille lähtekoodi ei avaldata kunagi ja mille muutmine on rangelt keelatud.

Androidi fakt #02

Iga Androidi operatsioonisüsteemi värskendus on ilma rahata, täisfunktsionaalne ja avatud lähtekoodiga mobiilseadme operatsioonisüsteem, mida tootjad saavad kasutada seadmete loomiseks.

Androidi fakt #03

Google on alates 2008. aastast välja lasknud Androidi 24 versiooni ning teeb ka edaspidi märkimisväärseid investeeringuid operatsioonisüsteemi arendamiseks, kasvatamiseks ja täiustamiseks.

Androidi fakt #04

Androidi operatsioonisüsteemile juurdepääsemiseks, selle kasutamiseks või levitamiseks ei ole Google'i omarakenduste komplekti eelinstallimine kunagi kohustuslik. Näiteks tahvelarvuti Amazon Fire töötab Androidiga loodud operatsioonisüsteemi alusel, ent sellesse ei ole eelinstallitud ühtki Google'i rakendustThe Digital Reader - How to Download and Install Apps from Google Play for Your Fire Tablet - October 2015.

Androidi fakt #05

Microsoft teeb koostööd 74 Android-seadmete tootjaga 25 riigis, et eellaadida oma populaarsed produktiivsusrakendused ja -teenused paljudesse Android-tahvelarvutitesse ning -telefonidesse, nagu Samsung Galaxy S6, Sony Xperia Z4 ja LG G Pad 2.

Androidi fakt #06

Isegi kui telefoni on eelinstallitud Google'i omarakenduste komplekt, otsustavad seadmetootjad ning mobiilioperaatorid sageli eelinstallida seadmetesse sarnased rakendused – nagu e-post, sõnumside, brauserid ja meediapleierid.

Androidi fakt #07

Ühendkuningriigis, Saksamaal ja Prantsusmaal oli 2016. aastal müüdud tipptelefonide puhul Google'i rakendusi eelinstallitute hulgas ainult 29%. Ülejäänud 71% rakendustest pärinevad seadmetootjatelt, mobiilioperaatoritelt ja muudelt ettevõtetelt, nagu Facebook.

Androidi fakt #08

Androidi rakenduste levitamiseks on rohkem võimalusi kui mis tahes muu mobiiliplatvormi puhul. Peale Play poe on Androidis saadaval ka kümneid muid rakenduste poode, nagu GetJar, Yandex, LG Smart World ja Samsungi Galaxy AppsBusiness of Apps - The Ultimate App Store List - February 2015.

Androidi fakt #09

Muude platvormide kasutajatel tuleb alternatiivsete rakenduste poodide allalaadimiseks telefonipiirangud eemaldadaApple Developer - App Store Review Guidelines - Rule 3.2.2.(i). Google ei keela Androidis muid poode – see on suurematest mobiilseadmetele mõeldud operatsioonisüsteemidest ainus, mis lubab kasutada mitut rakenduste poodi.

Androidi fakt #10

Androidi kasutajad saavad avaekraane käivitusprogrammide ja vidinatega täielikult kohandada ning seadmetele uue rüü valida. Isegi eelinstallitud rakendused saab avaekraanilt eemaldada või täielikult keelata.

Androidi fakt #11

Seadmetootjad ja mobiilioperaatorid eellaadivad telefonidesse sageli muid rakenduste poode peale Google Play (nt Samsungi Galaxy Apps või Xiaomi MiMarket).

Androidi fakt #12

Kuna kolmanda osapoole rakenduste poed ei järgi alati Google Play poe rakenduste turvakontrolle, ei luba Google Play muid rakenduste poode otse Play poest alla laadida. Lisateave

Androidi fakt #13

Enamik suuremaid Android-seadmete valmistajaid kohandavad oma telefonide välimust ja olemust, et need teiste hulgast silma paistaksid.

Androidi fakt #14

Eelinstallitud rakendus ei takista sarnastel või konkureerivatel rakendustel suuremat edu saavutada. Hangouts kuulub Google'i omarakenduste komplekti, ent näiteks sõnumsideteenusel WhatsApp on üle miljardi kasutaja WhatsApp - WhatsApp Blog One Billion - February 2016(neist ¾ kasutab Androidi)VentureBeat - Three-quarters of WhatsApp users are on Android, 22% on iOS (study) - August 2015 ja Facebook Messengeri kasutab iga kuu miljard inimestFortune - Facebook Messenger Now Has 1 Billion Monthly Users - July 2016.

Androidi fakt #15

90% Androidi rakendustest Google Plays kasutavad Androidi kavatsuste süsteemi, mis võimaldab arendajatel määrata muud rakendused teatud toimingute tegemiseks. Seetõttu saavad Androidi kasutajad määrata teatud toimingute, näiteks otsimise või veebi sirvimise jaoks vaikeseadeks mis tahes rakenduse, sealhulgas UC Browseri, Opera või Chrome'i.

Androidi fakt #16

Kui seadmetootjad soovivad eelinstallida Google'i rakendused, tuleb neil installida kogu Google Mobile'i teenuste (GMS) komplekt, kuna rakendused on loodud koos töötama, et pakkuda kasutajatele põhifunktsioone, nagu fotode salvestamine Gmailist rakendusse Photos või Gmaili manuse avamine Drive'is.

Androidi fakt #17

Google ei nõua tootjatelt killustatusevastase leppe allkirjastamist. See on täiesti vabatahtlik samm, mis aitab seadmetootjatel vältida ühildumatust – probleemi, mis suurendab arenduskulusid ja kahjustab kasutuskogemust.

Androidi fakt #18

Androidi avatud lähtekoodiga projekt (AOSP) on alustarkvara, millel põhineb Androidi operatsioonisüsteem ning mis hõlmab operatsioonisüsteemi, vahetarkvara ja avatud lähtekoodiga rakendusi, nagu helistamisrakendus, e-post ning sõnumside. See võimaldab mobiilioperaatoritel, seadmetootjatel ja arendajatel luua seadmeid ning rakendusiAndroid - source.android.com.

Androidi fakt #19

Android muudab seadmete ühilduvustesti laialdaselt kättesaadavaks, et seadmetootjad saaksid kontrollida, kas Androidi rakendused töötavad seadmes õigesti. Tootjad, kes allkirjastavad Google'i vabatahtlikud ühilduvuslepingud, saavad siiski ise valida, millised rakendused ja rakenduste poed seadmetesse eellaadida, kas enda või kolmanda osapoole omadAndroid - source.android.com.

Androidi fakt #20

Isegi kui teatud Android-seadmesse on eelinstallitud Google'i rakendused, saadab paljusid kolmanda osapoole rakendusi Androidis edu. Kiiresti kasvavatel turgudel, näiteks Indias, kasutab 98% küsitluses osalenutest sõnumside jaoks vähemalt kord kuus Facebooki WhatsAppi, samas kui ainult 32% vastanuist kasutab Google HangoutsiEricsson ConsumerLab - Communication in the world of apps - June 2015.

Androidi fakt #21

Google Play teenused on funktsioonide raamistik, mis võimaldab Androidi arendajatel lisada rakendustesse muid funktsioone, nagu kaart, mängu edetabel või video telerisse ülekandmise võimalus.