iPhone'dan Android'e geçiş artık her zamankinden daha kolay.

Favori uygulamalarınızı, fotoğraflarınızı, sohbetlerinizi ve diğer öğeleri kaybetmezsiniz. Android'le aynı aksesuarları kullanmaya devam edebilir, koruma özelliklerinden yararlanabilir ve sizi yansıtan bir telefon bulabilirsiniz.

Güvenle geçiş yapın

Android'de Google ile
her şey yolunda.

Her fırsatta kullanacağınız yeni uygulamalar, erişilebilir görüntülü sohbet ve mesajlaşma, cihaz uyumluluğu, her zaman açık güvenlik ve diğer özellikler sayesinde Android'e kolayca geçebilirsiniz.

Verilerinizi güvenle aktarın

En önemli verilerinizi
kopyalayın.

Yeni Android telefonunuzu açın. iPhone'unuzdaki verileri aktarıp yeni telefonunuzu kurmak için ekrandaki talimatları uygulayın. Eski iPhone'unuzun kablosunu kullanın. Kablonuz yoksa verileri kablosuz olarak da aktarabilirsiniz.

Birbirine Lightning USB kablosuyla bağlı bir iPhone ile yepyeni bir Android telefon yan yana duruyor. iPhone'daki veriler yeni Android telefona kolayca aktarılıyor.

En hızlı ve en kapsamlı

Kablo kullanın.

En fazla veriyi aktarmak için eski iPhone'unuzun Lightning kablosunu kullanmanızı öneririz.

Bir iPhone ile yepyeni bir Android telefon yan yana duruyor. İki telefonun arasında kablosuz simgesi yer alıyor. Kablosuz simgesiyle telefonların arasındaki iki nokta, kablosuz veri aktarımını gösteriyor.

Kablonuz yoksa

Kablosuz olarak aktarın.

Yeni Android'inizle eski iPhone'unuzu kablosuz olarak bağlayarak daha sınırlı sayıda veriyi aktarabilirsiniz.

Neden Android'e geçmelisiniz?

Google ile daha fazla şey yapın.

Android size tamamen kendinizi yansıtan bir deneyim oluşturma imkanı sunar. Google Fotoğraflar gibi muhteşem uygulamalar, öne çıkan cihazlar ve güçlü koruma özellikleri sayesinde kendi tarzınızı her zamankinden daha kolay ifade edebilir, yansıtabilir ve keşfedebilirsiniz.

Neden geçiş yapayım?
Gülümseyerek aşağı bakan dört arkadaşın resmi. Sol altta Galaxy S23 Ultra'nın arka tarafı ve aynı fotoğrafı gösteren Google Fotoğraflar ekranı görünüyor. Sağ üstte ise Google Fotoğraflar simgesi yer alıyor.

SSS

Geçiş yapmakla ilgili sorularınızın yanıtlarını öğrenin.

Bağlantıda kalın

Değer verdiğiniz kişiler hâlâ bir kısa mesaj veya görüntülü sohbet uzağınızda.

Artık kısa mesaj göndermek için iMessage®'ın yerine Google'dan Mesajlar'ı, görüntülü görüşmeler için de FaceTime®'ın yerine Google Meet'i kullanabilirsiniz. Android'e veya iPhone'a sorunsuz bir şekilde telefon edebilir, kısa mesaj gönderebilir ve emojiyle yanıt verebilirsiniz.

Kapalı bir Pixel Fold telefonla yatay olarak açık bir katlanabilir telefon yan yana duruyor. "Takım Senkronizasyonu" adlı bir Google Meet görüşmesi yapılıyor. Karşı taraftaki kişi dinliyor. Açık telefonun yanında Google Meet logosu gösteriliyor.

Bağlantıda kalın

Google'dan Mesajlar.

İşletim sistemi fark etmeksizin herkese kısa mesaj gönderebilirsiniz. Google'dan Mesajlar, iPhone kullanan arkadaşlarınızla emoji tepkileri veya Android sohbetlerinde yüksek çözünürlüklü fotoğraflar paylaşmanızı sağlayarak bağlantıda kalmanıza yardımcı olur.

Yatay olarak açık bir katlanabilir telefonun sağ üst köşesinde Google'dan Mesajlar logosu yer alıyor. Katlanmış ekranın üst tarafında kısa mesaj görüşmesi, alt tarafında ise yeni mesaj yazılan bir klavye gösteriliyor.

Bağlantıda kalın

Google Meet.

İşletim sistemi fark etmeksizin bire bir veya grup olarak görüntülü görüşme yapabilirsiniz. Tek dokunuşla eğlenceli bir arka plan veya filtre ekleyerek istediğiniz yerde konuşabilirsiniz.

Yatay olarak açık bir katlanabilir telefonun üzerinde Google Meet logosu yer alıyor. Ekranda sekiz kullanıcı görüntülü sohbet ediyor.

Bağlantıda kalın

Quick Share.

Quick Share özelliğini kullanarak istediğiniz Android cihazla dosya alışverişi yapabilir, bebeğinizin fotoğraflarını, kedi videolarınızı ve dokümanlarınızı istediğiniz zaman istediğiniz kişiyle paylaşabilirsiniz.

Yatay olarak açık bir katlanabilir telefonun üzerinde Quick Share logosu yer alıyor. Telefonun üst tarafında paylaşılmak için seçilmiş bir fotoğraf, alt tarafında ise fotoğrafı göndermeye hazırlanan Quick Share arayüzü gösteriliyor.

Güvenle geçiş yapın

Yeni kulaklığa ve aksesuarlara ihtiyacım olacak mı?

Verileri Android'e kopyalamak zor mu?

Cihazım ve verilerim güvende olacak mı?

Aksesuarlarınızla devam edin

Android, AirPods'la ve diğer önemli markalarla kullanılabilir.

AirPods®'unuzu Bluetooth'la yeni Android telefonunuza bağlayarak eskisi gibi müziğin tadını çıkarabilirsiniz.

Google Pixel 7 Pro telefonun sağ üst köşesinde daire içinde bir çift kulaklık gösteriliyor. Telefon, Android kulaklık çeşitlerinden biriyle eşleniyor.

Aksesuarlarınızla devam edin

Hızlı Eşleme.

Hoparlörlerden Fitbit'e, Beats kulaklıklardan yüzlerce akıllı ev cihazına kadar birbirinden farklı aksesuarları Hızlı Eşleme ile artık çok daha kolay bir şekilde eşleyebilirsiniz.

Google Pixel 7 Pro telefonun sağ üst köşesinde daire içinde bir çift kulaklık gösteriliyor. Sol altta Android Hızlı Eşleme logosu yer alıyor. Telefon, Android kulaklık çeşitlerinden biriyle eşleniyor. ​​

Güvenle geçiş yapın

Önemsediğim kişilerle bağlantıda kalmak için ne yapabilirim?

Verileri Android'e kopyalamak zor mu?

Cihazım ve verilerim güvende olacak mı?

Kolayca aktarın

En önemli bilgilerinizin tamamı kolayca aktarılır.

Ekrandaki talimatları uygulayarak aktarımı başlatın. Veriler doğrudan cihazlar arasında hızlı ve güvenli bir şekilde gönderilir. Verilerin bir kopyası orijinal cihazınızda saklandığından hiçbir kaybınız olmaz.

Google Keep hatırlatıcılarının, yapılacaklar listelerinin vb. açık olduğu bir Android telefon ekranı gösteriliyor. Yanında ise arkası çevrilmiş bir Google Pixel 7 Pro bulunuyor. Sağ üst köşede Google Keep logosu yer alıyor.

Kolayca aktarın

Google Fotoğraflar.

iPhone'unuzdaki fotoğrafları güvenle yeni Android'inize aktarabilirsiniz. Yapay zeka destekli arama sayesinde fotoğraflarınızda yere, kişiye veya içeriğe göre arama yapabilirsiniz.

Google Fotoğraflar'ın açık olduğu bir Android telefon ekranında fotoğraflar, sağ üst köşede ise Google Fotoğraflar logosu gösteriliyor.

Güvenle geçiş yapın

Önemsediğim kişilerle bağlantıda kalmak için ne yapabilirim?

Yeni kulaklığa ve aksesuarlara ihtiyacım olacak mı?

Cihazım ve verilerim güvende olacak mı?

Güçlü koruma özellikleri

Güçlü güvenlik ve gizlilik denetimleriyle güvende kalın.

Android, uygulamalarınızı ve cihazlarınızı zararlı davranışlara karşı kontrol eder, kısa mesajları şifreler, hangi uygulamalara ne zaman erişim izni verileceğini belirlemenize olanak tanır ve spam çağrılar ile kısa mesajları size ulaşmadan filtreler.

Google Play Protect'in açık olduğu bir Pixel 7 Pro telefon ekranı gösteriliyor. Sağ üst köşede Google Play Protect logosu yer alıyor. İçinde onay simgesi olan yeşil bir kalkan ve altındaki "Zararlı uygulama bulunamadı" mesajı, kullanıcıya telefonunun güvende olduğunu bildiriyor. Yanında ise arkası çevrilmiş bir Pixel 7 Pro bulunuyor.

Güçlü koruma özellikleri

Google Play Protect.

Play Protect, uygulamalarınızı zararlı davranışlara karşı her gün proaktif bir şekilde kontrol eder. Şüpheli bir durum varsa Google sizi uyarır ve uygulamayı sizin yerinize devre dışı bırakır.

Google Play Protect'in açık olduğu bir Android telefon ekranı gösteriliyor. İçinde onay simgesi olan yeşil bir kalkan ve altındaki "Zararlı uygulama bulunamadı" mesajı, kullanıcıya telefonunun güvende olduğunu bildiriyor.

Güçlü koruma özellikleri

Spam koruması.

Kullanıcılar dikkat dağıtıcı unsurlardan ve dolandırıcılık faaliyetlerinden etkilenmeden hayata odaklanabilsinler diye Android geçen yıl yapay zeka sayesinde 100 milyar şüpheli spam mesaj ve çağrıyı engelledi.

Android telefonda arama ekranı gösteriliyor. Ekranın üst tarafındaki kırmızı çubukta bir numara, telefonun sağ tarafında ise telefon simgesi bulunuyor.

Güçlü koruma özellikleri

Gizlilik kontrol paneli.

Mikrofon ve kamera erişiminden arka planda çalışan GPS'e kadar neye ne zaman erişileceğine siz karar verirsiniz.

Bir Android telefon ekranında Android gizlilik kontrol paneli gösteriliyor. Ekrandaki dairesel grafikte farklı uygulamalar ve kullanım alanları yer alıyor.

Güvenle geçiş yapın

Önemsediğim kişilerle bağlantıda kalmak için ne yapabilirim?

Yeni kulaklığa ve aksesuarlara ihtiyacım olacak mı?

Verileri Android'e kopyalamak zor mu?

En hızlı ve en kapsamlı

Kablo kullanın.

Aktarabilecekleriniz:

 • Kişiler

 • Fotoğraflar ve videolar

 • Takvim etkinlikleri

 • Mesajlar ve WhatsApp sohbetleri

 • Uygulamalar

 • Müzik

 • Başka pek çok bilgi

 • Birbirine Lightning USB kablosuyla bağlı bir iPhone ile yepyeni bir Android telefon yan yana duruyor. iPhone'daki veriler yeni Android telefona kolayca aktarılıyor.

  1. İki cihazı birbirine bağlayın.

  Yeni Android cihazınızı açın. İstendiğinde Lightning - USB-C kablonuzu kullanarak yeni Android telefonunuzu eski iPhone'unuza bağlayın. Bazı durumlarda OTG adaptörü kullanmanız gerekebilir.

 • Yepyeni bir Android telefon ekranında "Verilerinizi seçin" mesajı gösteriliyor. Mesajın altında kişiler listesi, fotoğraflar, videolar, takvim etkinlikleri, mesajlar, WhatsApp sohbetleri ve müzikler bulunuyor.

  2. Verilerinizi seçin.

  Nelerin (kişiler, fotoğraflar, mesajlar, WhatsApp sohbetleri vb.) kopyalanacağını seçmek için ekrandaki talimatları uygulayın. Hiçbir bildirimi kaçırmamak için iMessage'ı devre dışı bırakın.

 • Yepyeni bir Android telefon ekranında "Veriler aktarılıyor" mesajı gösteriliyor. Mesajın altında kişiler listesi, fotoğraflar, videolar, takvim etkinlikleri, mesajlar, WhatsApp sohbetleri ve müzikler bulunuyor.

  3. Aktarın.

  Bu kadar basit. En önemli verilerinizi yeni Android telefonunuza kopyalamış oldunuz.

Ayrıntılı bilgi için Samsung Galaxy telefonlarla veya Pixel telefonlarla ilgili adım adım açıklamalı kılavuzlara göz atın ya da Yardım Merkezimizi ziyaret edin.

Kablonuz yoksa

Kablosuz olarak aktarın.

Aktarabilecekleriniz:

 • Kişiler

 • Fotoğraflar ve videolar

 • Takvim etkinlikleri

 • Bir iPhone ile yepyeni bir Android telefon yan yana duruyor. İki telefonun arasında kablosuz simgesi yer alıyor. Kablosuz simgesiyle telefonların arasındaki iki nokta, kablosuz veri aktarımını gösteriyor.

  1. Cihazları kablosuz olarak birbirine bağlayın.

  Yeni Android telefonunuzu açıp ekrandaki talimatları uygulayın. Kablonuz olup olmadığı sorulduğunda "Kablo yok"u seçin ve talimatları uygulayıp Android'e Geç uygulamasını kullanarak kablosuz ağ üzerinden iPhone'unuzu Android'inize bağlayın. Samsung cihazlara kablosuz olarak veri aktarmak için bu sayfaya gidin.

 • Yepyeni bir Android telefon ekranında "Verilerinizi seçin" mesajı gösteriliyor. Mesajın altında kişiler listesi, fotoğraflar, videolar, takvim etkinlikleri, mesajlar, WhatsApp sohbetleri ve müzikler bulunuyor.

  2. Verilerinizi seçin.

  Neleri (kişiler, fotoğraflar, videolar ve takvim etkinlikleri) aktaracağınızı seçmek için ekrandaki talimatları uygulayın. Mesajları ve WhatsApp sohbetlerini aktarmak için kablo kullanmanız gerekir.

 • Yepyeni bir Android telefon ekranında "Veriler aktarılıyor" mesajı gösteriliyor. Mesajın altında kişiler listesi, fotoğraflar, videolar, takvim etkinlikleri, mesajlar, WhatsApp sohbetleri ve müzikler bulunuyor.

  3. Aktarın.

  Bu kadar basit. Kişisel verileriniz artık yeni Android telefonunuzda. Hiçbir bildirimi kaçırmamak için iMessage'ı devre dışı bırakmanız yeterlidir.