Mobil Güvenlik

Güvenliği­niz için tasarlandı.

Her ayrıntısı güvenlik düşünülerek tasarlandı.

Android'de, uygulama indirme, web'de gezinme veya veri paylaşmayı seçme gibi yaptığınız her işleme uygun koruma özellikleri entegre edilmiştir. Sakıncalı uygulama veya zararlı bağlantı gibi ters bir durumla karşılaşırsak sizi uyararak yapmanız gerekenler konusunda bilgilendiririz. Ayrıca güçlü dahili güvenliğimiz, cihazınızı ve verilerinizi korur. Böylece, telefonunuzu kullanmadığınızda bile korunmaya devam edersiniz.

Her adımda korunursu­nuz.

Sakıncalı uygulamalar­dan kaçının.

Google Play Protect sayesinde, telefonunuza zarar vermesinden veya verilerinizi çalmasından korkmadan uygulama indirebilirsiniz. Uygulamaları her gün dikkatlice tararız. Sakıncalı bir uygulama tespit edersek sizi bilgilendirerek bir sonraki adımda yapmanız gerekenleri açıklarız. Ayrıca bu uygulamaların işleyişini de inceleriz. Sakıncalı uygulamalar hakkında ne kadar çok şey öğrenirsek o kadar iyi tarama yapabiliriz. Böylece daha güvende olursunuz.

Spam aramalarla vakit kaybetmeyin.

Önemli telefonlara cevap verin, önemsiz olanları açmayın. Bot'lara cevap vermekle vakit harcamayın diye size gelen aramaları filtreleriz. Ayrıca spam koruması, bir aramanın kötü niyetli olup olmadığını bildirir. Böylece, yabancılar kişisel bilgilerinizi alamaz. Gizliliğinizi korumak için, görüşmenizin metne dönüştürülme işlemi tamamen cihazınızda gerçekleştirilir.

Şüpheli web sitelerinden kaçının.

Sizi tehlikeli web sitelerinden ve kötü amaçlı dosyalardan koruyan Google Güvenli Tarama sayesinde web'de güvenle gezebilirsiniz. Sakıncalı bir web sitesine veya dosyaya erişmeye çalışırsanız kötü amaçlı yazılımla veya kimlik avı dolandırıcılığıyla karşılaşmamanız için sizi uyararak güvende kalmanızı sağlarız. Amacımız, kandırılarak gizli verilerinizi paylaşmanızı engellemektir.

Size ayak uyduran gizlilik özellikleri.

Android güvenliği, gizliliği de beraberinde getirir. Şifrelemeden yararlanarak ve uygulamaların arka planda yapabileceklerini sınırlayarak verilerinizi meraklı gözlerden koruruz. Peki internette gezinmek istediğinizde ne olur? Chrome'da veya Haritalar'da gizli modu açmanız yeterli. Ayrıca sunduğumuz araçlar sayesinde, hangi verileri kimin ne zaman görebileceğine siz karar verirsiniz.

Chrome hakkında bilgi edinin Haritalar hakkında bilgi edinin

Unutulan uygulamaları kontrol ederiz.

Tepeden tırnağa güvenli.

Güçlü dahili koruma.

Sizi güvende tutmak, çalışmalarımızın merkezinde yer alır. Bu nedenle güvenliği Android'in her ayrıntısına entegre ederiz. Hatta göremediğiniz kısımlarına bile. Cihaz şifreleme, telefonunuz kilitliyken verilerinizi güvende tutar. Böylece, bilgilerinizi çalmaya çalışanlar karmaşık bir görüntüyle karşılaşır. Telefonunuzu bulutta yedeklediğinizde ise telefonunuzun PIN'i kullanılarak her şey uçtan uca şifrelenir. Bu sayede o verilere sizden başkası erişemez. Ayrıca her uygulamayı işletim sistemi seviyesinde koruduğumuz için diğer uygulamalar ne yaptığınızı öğrenemez. Birisinin işletim sisteminizde istemediğiniz şeyler yapmaya çalıştığını düşünürsek sizi bilgilendiririz. Bu özellikler her zaman açıktır ve arka planda çalışır. Amacımız, otomatik olarak korunmanızı sağlamaktır.

Acil durum yardımı

Kriz anlarında yardım.

Daha güvende olmanızı sağlamak için benzersiz yöntemler geliştiriyoruz. Acil durumlarda Android telefonunuzun nasıl daha kısa sürede yardıma ulaşmanızı sağlayabileceğini keşfedin.

Daha fazla bilgi