Acil Durum Yardımı

Her saniyenin değerini biliyoruz.

Güvenle hareket edin.

Kriz anında her saniye önemlidir. Android'in benzersiz özellikleri sayesinde acil durumlarda daha hızlı ve akıllıca hareket edebilirsiniz. Bir an önce güvenliğinizin sağlanmasına yardımcı oluruz. Ayrıca acil durum müdahale ekiplerinin sizi daha kolay bulmasını sağlarız.

Çök-kapan-tutun hareketi için daha fazla zaman.

Depremin etkisi hissedilmeden birkaç saniye önce uyarı alın.

Android, depremden saniyeler önce sizi uyarabilir ve böylece daha güvenli bir yer arayabilirsiniz. Android Deprem Uyarıları Sistemi sayesinde Android cihazlar, mini sismometreler haline gelerek dünyanın en büyük mobil deprem algılama ağını oluşturur. Sistem, sarsıntı olduğunda güvenli bir yere gitmenize yardımcı olmak için sizi uyarır. Sarsıntı bittiğinde cihazınıza dokunarak bir sonraki adımda ne yapmanız gerektiğine dair ipuçları alabilirsiniz. Bu sayede ne yapacağınıza karar verirken en doğru seçenekleri belirleyebilirsiniz.

Android Deprem Uyarıları Sistemi şu anda birçok ülkede kullanılabilmektedir. Sistemin işleyiş şekli hakkında daha fazla bilgi edinin ve ülkenizde kullanıma sunulup sunulmadığını öğrenin.

Cebinizde bir cankurta­ran.

Acil durum müdahale ekiplerinin işini kolaylaştırın.

Mobil cihazınızdan aradığınızda bazen acil durum müdahale ekiplerinin sizi bulması zor olabilir. Fakat Android'iniz varsa korkmayın. Acil Durum Konum Hizmeti, acil durum müdahale ekiplerinin telefonunuzun konumunu hedef alarak kısa sürede yardım göndermesini sağlar. Plajda, yürüyüşte ya da evde olmanız fark etmez. Hatta hangi dilde konuşmayı tercih ettiğiniz de ekiplere bildirilebilir. Böylece, ihtiyacınız olan yardıma daha kısa sürede kavuşursunuz. Bu hizmet, dünyanın dört bir yanındaki pek çok ülkede kullanılabilir.

Pixel, ekstra destek sunar.

Siz araba kullanırken yardım yanı başınızda olsun.

Cihazınız kaza geçirdiğinizi tespit ederse yardıma ihtiyacınız olup olmadığını sorarız. Sizden yanıt alamazsak acil durum hizmetlerine telefon ederek yerinizi bildiririz. Böylece, arabayla ne kadar uzağa giderseniz gidin yardım her an yanı başınızda olur.

Yardıma ihtiyacınız olduğunda sevdiklerinizin durumdan haberdar olmasını sağlayın.

Sizi tedirgin eden durumlarda (ör. gece geç saatlerde taksiye binmek veya tek başına yürüyüşe çıkmak) telefonunuzdan belirli bir saatte sizi kontrol etmesini isteyebilirsiniz. O zaman geldiğinde size güvende olup olmadığınızı sorarız. Sizden yanıt alamazsak, daha önce belirlediğiniz acil durumda iletişime geçilecek kişilere ulaşarak yerinizi bildiririz. Sevdiklerinizle iletişim kurmak için yardıma ihtiyaç duyacağınız acil durumlar olabilir.

mobil güvenlik

Tepeden tırnağa güvenli.

Android'de, telefonunuzda yaptığınız her işleme uygun koruma özellikleri entegre edilmiştir. Uygulama indirmekten ne zaman veri paylaşacağınızı seçmeye kadar her adımda güvende olmanızı sağlarız.

Daha fazla bilgi