Android herkes içindir

Android’in açık platformu sayesinde dünyadaki tüm kullanıcılar daha fazla bilgiye ve daha fazla fırsata ulaşabiliyor.

ANDROİD’İN SUNDUĞU FIRSATLARI KEŞFEDİN
Android platformu, cihaz üreticilerinin her yıl yeni özelliklerle donatılmış modeller ile kullanıcılarla buluşmasına imkan sağlıyor. Uygulama geliştiricileri sundukları çözümler ile geniş kitlelere ulaşabiliyor ve başarılı iş modelleri yaratabiliyor. Tüketiciler ise artık uygun fiyatlar ile kendileri için en ideal olabilecek cihazı seçme özgürlüğüne sahipler.
Hiroshi Lockheimer, Kıdemli Başkan Yardımcısı, Android, Chrome OS & Play

Daha fazla yerde daha fazla kişi için daha fazla teknoloji

İsteyen herkes, Android'in kaynak kodunu ücretsiz bir şekilde indirebilir, özelleştirebilir ve kodun dağıtımını yapabilir. Üreticiler bu sayede daha fazla mobil cihazı daha düşük maliyetlerle üreterek dünya çapındaki herkesin eskiden ulaşamadığı mobil teknolojiye erişmesini sağlar.

Daha fazla bilgi

Seçim özgürlüğü

Android’in açık kaynak kodu sayesinde cihaz üreticileri hem telefonlarına istedikleri uygulamaları önceden yükleyebilir hem de telefonlarını farklı şekillerde özelleştirebilir. Bu, tüketicilerin daha fazla cihaz ve uygulama seçeneğine sahip olmasına olanak tanır.

Daha fazla bilgi

Ekonomik büyümenin hızlandırıcısı

2020 itibarıyla mobil ekosistemin dünya çapında 15 milyon kişiyi istihdam etmesi bekleniyorGSMA - Global Mobile Economy Report - 2015 (page 3). Android, geliştiricilerin ve üreticilerin dünya genelinde daha fazla iş imkanı yaratmasına yardımcı olarak bu gelişimi hızlandıracak.

Daha fazla bilgi

Bilgiye evrensel erişimi desteklemek

Android, gelişmekte olan pazarlar için uygun fiyatlı cihazlar üretilmesinin önünü açarken binlerce eğitim ve sağlık uygulamasına da erişim sağlayarak diğer platformların hepsine göre daha fazla kişiye bilgi ve fırsat sunuyor.

Android'in yarattığı fırsatları keşfedin

Android hakkında fazlası

Android'in mobil pazara nasıl erişilebilirlik, fırsat ve rekabet getirdiğini keşfedin.

Tüm bilgileri görün

Android’in yıllar içindeki etkisi

Android'in açık platform olmaktaki kararlılığının mobil sektörün gelişmesine nasıl yardımcı olduğunu keşfedin.

Akıllı telefon üreticilerinin az sayıda seçeneği var

Akıllı telefon üretmek isteyen üreticilerin önünde yalnızca iki maliyetli seçenek vardı: Bir işletim sisteminin lisansını almak için para ödemek veya kendi işletim sistemini geliştirmek.