İstediğiniz gibi özelleştirin.

HDR kalitesinde manzara resmi Arka planı mor bir ev Sarı renkli anıt

Sizin için yeni özelliklerimiz var.

Android 14'ün bu yeni özelliklerine göz atın.

En yeni işletim sistemi sürümüne geçerek cihazınızı daha kişisel, korumalı ve erişilebilir hale getirin. İyileştirilmiş fotoğraf kalitesi, yeni temalar ve yapay zeka tarafından üretilen duvar kağıtları. Sağlığınız, güvenliğiniz ve verileriniz için gizlilik güncellemeleri. Ayrıca, daha geniş kapsamlı erişilebilirlik özellikleri.

Kullanılabilirlik durumu hakkında bilgi edinin

Cihazınız sizi daha fazla yansıtsın.

Ultra HDR ile resim kalitesini bir üst seviyeye taşıyın.

Ortadan dikey olarak bölünmüş bir dağ gölünün fotoğrafı. Görüntünün canlı ve net olduğu sol tarafta Ultra HDR, sağ tarafta ise standart çözünürlük kullanılmış.

Temanızı tek renkli yapın.

Gün batımında binaların tek renkli fotoğrafı. Fotoğrafın ortasında 9:30'u gösteren bir saat bulunuyor.
Gün batımında binaların tek renkli fotoğrafı. Fotoğrafın ortasında 9:30'u gösteren bir saat bulunuyor.

Hayal gücünüzden ilham alan duvar kağıtları.

Yapay zeka desteğiyle tam anlamıyla özelleştirilmiş benzersiz duvar kağıtları. Android 14'ün yol gösteren istemleriyle kendinizi hayallerinizdeki gibi ifade edin3. Yakında ilk olarak Pixel telefonlarda kullanıma sunulacak.

Aşağıda demoyu deneyin.4

Yumuşak odaklı çiçek fotoğrafı

Kilit ekranınızda tarzınızı yansıtın.

Özelleştirmeye imkan tanıyan yepyeni seçim yapma arayüzü sayesinde kilit ekranını ve ana ekranını kişiselleştirmek artık daha kolay. Cihazınızın kilidini açmak zorunda kalmadan kişiliğinizi yansıtabilirsiniz. Hatta Pixel cihazlarda özel saatler ve kilit ekranı kısayollarıyla ekranlarınızı daha fazla kişiselleştirebilirsiniz5.

Önceliğimiz sizi korumak.

Android 14, uygulamaların veri izinleriyle ilgili kolay anlaşılır bilgileri size proaktif olarak sunar6. Güvende olmak için uygulamalara hangi erişim izinlerini vereceğinizi seçin7.

Bir bakışta veri paylaşımı ayrıntıları.

Android 14, uygulamaların veri izinleriyle ilgili kolay anlaşılır bilgileri size proaktif olarak sunar6. Güvende olmak için uygulamalara hangi erişim izinlerini vereceğinizi seçin7.

Cihazınızın kilidini açmayı kendiniz için kolay, başkaları için zor hale getirin.

Cihazınızın güvenliğini güçlendirmek için 6 haneli kilit açma şifresi kullanmanız önerilir. Bu yeni özellikle, 6 veya daha fazla haneden oluşan doğru PIN'i bir kez girdikten sonra kilidi otomatik olarak kolayca açabilirsiniz.

Android ayarlar ekranında "Health Connect'i kullanmaya başlama" sayfası açık. Sayfada, sağlık verilerinin nasıl paylaşılabileceği, ayrıca ayarlarınızı ve gizliliğinizi nasıl yönetebileceğiniz hakkında ayrıntılar gösteriliyor.

Sağlık verilerinizi kolayca bağlayın.

Ayarlar'a eklenen Health Connect sayesinde en sevdiğiniz sağlık ve fitness uygulamalarına tek bir yerden bağlanarak sağlık ve fitness verilerinize göz atabilir, gizliliğinizin kontrolünü elinizde tutabilirsiniz8.

İyileştirilmiş görsel ve işitsel erişilebilirlik özellikleri.

Android 14'ü nasıl indiririm?

Güncelleme hazır olduğunda cihazınızda bildirim gösterilir. Talimatları uygulayarak Android'in en son sürümünü indirip kullanabilirsiniz.

Şu anda kullanılabilen diğer yeni özelliklere göz atın.

Android cihazlar sürekli yeni özelliklerle güncellenir ve aylık güvenlik güncellemeleri alır. Böylece verileriniz güvende kalır, uygulamalarınız işlevselliğini kaybetmez ve iletişimi sürdürebilirsiniz.

Android'deki yenilikler
Sohbet esnasında parmağıyla kulaklığına dokunan ve Android telefonuna bakan bir Android kullanıcısı.

SSS.

Ultra HDR ile resim kalitesini bir üst seviyeye taşıyın.

Android 14'ün1 Ultra HDR desteği sayesinde daha canlı renkler, daha güçlü ışık ve daha derin gölgelere sahip HDR fotoğraflar çekebilir ve bunları etkileyici HDR ekranlarda görüntüleyebilirsiniz2.

Canlı ve net Ultra HDR kalitesinde bir dağ gölü fotoğrafı.

Temanızı tek renkli yapın.

Widget, simge, düğme, arka plan ve animasyonlarınıza dinamik tek renkli temaları uygulayarak daha az dikkat dağıtan, daha şık ve gri tonlamalı bir görünüm kazandırabilirsiniz.

Hesap Makinesi uygulamasının gösterildiği tek renkli Android ekranı.