Android 11

Sizin için neyin önemli olduğunu anlayan OS.

Telefonunuzu kullanma şeklinize göre optimize edilen Android 11, doğrudan en çok önemsediğiniz yere gitmenizi sağlar. Güçlü cihaz denetimlerinin yanı sıra görüşmeleri, gizlilik ayarlarını ve çok daha fazlasını yönetmenin daha kolay yollarını sunar.

Android 11'de Öne Çıkanlar

Görüşmeler­inizi yönetin.

Baloncuklar

İçerikleri yakalayın ve paylaşın.

Yerleşik ekran kaydedicisi en sonunda burada.

Ekran kaydedicisini kullanarak telefonunuzda olan biteni kaydedebilirsiniz. Üstelik bu özellik Android 11'de yerleşik olarak bulunduğundan fazladan bir uygulama yüklemeniz gerekmez. Mikrofonunuzdan, cihazınızdan veya her ikisinden gelen seslerle kayıt alabilirsiniz.

Seçmek ve paylaşmak artık çok daha kolay.

Uygulamalarınızdan metinler seçin. Görüntüler yakalayın. Pixel cihazlarda1 tarayıcınız, teslimat uygulamanız veya haberler gibi pek çok uygulamada kolaylıkla bilgi kopyalayıp kaydedebilir, uygulamalar arasında bilgi paylaşabilirsiniz.

Ne istediğinizi tahmin eden faydalı araçlar.

Akıllı yanıt

Görüşme sırasında yanıt önerileri alın. "Merhaba", "bana uyar" veya "👋". Pixel cihazlarda,1 görüşmede söylenenlerden yola çıkarak akıllı yanıtlar önerilir. Böylece ihtiyacınız olan kelimeler ve en uygun emojiler her an parmaklarınızın ucunda olur.2

Uygulama önerileri

En çok ihtiyaç duyduğunuz uygulamalara kolayca ulaşın. Pixel cihazlar,1 rutininize göre değişen uygulama önerileri sunar. Böylece gün boyu ihtiyacınız olan uygulamaları ana ekranınızın altında görebilirsiniz. Uyandığınızda sabah antrenmanı uygulamanıza veya dinlenme vakti geldiğinde TV uygulamanıza daha kolay erişebilirsiniz.

Akıllı klasörler

Uygulamalarınızı düzenlemenin daha akıllıca bir yolu. Pixel cihazınızda klasör adları için akıllı öneriler alın1. Ana ekranınız düzenli kalsın. Önerilen adlar; iş, fotoğraf, fitness gibi temalara dayalıdır.

Cihaz Denetimleri

Telefonunuzdaki tek bir noktadan sıcaklığı düşürün ve ışıkları kısın.3 Bağlı cihazlarınızı görüp yönetmek için güç düğmesine uzun basmanız yeterlidir. Ev hayatı artık çok daha kolay.

Medya Denetimleri

Android'i arabanıza bağlayın. Hem de kablo olmadan.

Arabada kablo bağlantısız erişim. Artık Android Auto, Android 11 çalıştıran cihazlarla kablosuz olarak kullanılabiliyor. Böylece araba kullanırken her zaman telefonunuzun en iyi özelliklerinden yararlanabilirsiniz.4

Daha fazla bilgi

Uygulama­ların nelere erişebile­ceğini kontrol edin.

Android'le verilerinizin kontrolünü elinize alın. İndirdiğiniz uygulamaların hassas verilere erişmesine izin verip vermeyeceğinizi siz seçersiniz. Böylece daha güvende olursunuz.

Tek seferlik izinler

Mikrofonunuza, kameranıza veya konumunuza erişmesi gereken uygulamalara tek seferlik izinler verin. Uygulama tekrar erişime ihtiyaç duyduğunda yine izin istemesi gerekir.

İzinleri otomatik sıfırlama

Bir süredir kullanmadığınız uygulamaların verilerinize erişmeye devam etmesini istemeyebilirsiniz. Bu nedenle Android, kullanılmayan uygulamalarınızın izinlerini sıfırlar. İzinleri istediğiniz zaman tekrar açabilirsiniz.

Doğrudan Google Play'den gelen güvenlik güncelle­meleri.

Android 11 ile Google Play, telefonunuza her zamankinden fazla güvenlik ve gizlilik düzeltmesi gönderir. Aynen diğer uygulamalarınızda olduğu gibi. Bu sayede cihazınız en güncel koruma özelliklerinden yararlanırken sizin de içiniz rahat eder.

Daha fazla bilgi

Ve çok daha fazlası.

Güvenlik geliştirmelerinden işlerinizi daha kolay halletmenizi sağlayacak özelliklere, Android 11'de herkes için bir şey var.